Az ötvös mesterségtörténeti gyűjtemény bemutatása

Kincskészítők műhelytitkai

Kincskészítők műhelytitkai

Támogatókat keresünk

2021. július 22. - nebalint

Sokéves előkészület után, egy különleges, a maga nemében rendhagyó gyűjtemény múzeum jellegű kiállítás megvalósításának küszöbére érkeztünk! Elnyert pályázatunk eredményeképpen hozzá jutottunk egy Belső Erzsébetvárosi 109 nm alapterületű helyiséghez, amely minden vonatkozásában alkalmas arra, hogy…

Tovább

Hálás köszönet a segítőknek

Zoltán Tamás

Kedves Olvasók! Immár az ötödik blog bejegyzést olvashatjátok, amely a közeljövőben megnyíló Ötvös Mesterségtörténeti Gyűjteményről, illetve annak végleges helyére történő elhelyezéséről nyújt tájékoztatást. Nagyon fontosak ezek az írások, mert általuk széles körben megismerhetővé válik az…

Tovább

Az összefogás ereje

Bajcsi-Nagy Balázs

A Nemesfémművesek és Kapcsolódó Szakmák Országos Egyesülete (NEKSZOE) 2018-ban alakult meg. Elsődleges feladatai közé tartozik az ötvös szakmai közösség építése és érdekeinek képviselete. A NEKSZOE vezetőségének és tagságának kitartó és következetes munkájának köszönhetően az alábbi eddigi…

Tovább

Egy csodálatos mesterség múltja és jelene

Az ötvös szakma feladata és felelőssége - Bajcsi-Nagy Balázs

Az Ötvös Mesterségtörténeti Gyűjtemény célja többrétegű. Az egyenként is fontos rétegek egymásra rakódnak és együtt építik fel a gyűjtemény egyedülálló és hiánypótló lényegét. A ma már alig fellelhető, meglehetősen ritka ipartörténeti,- számos esetben pedig helytörténeti jelentőséggel bíró eszközök…

Tovább

Gyűjtésről, gyűjteményről

Zoltán Tamás gondolatai

  Sokféle motivációja lehet a gyűjtésnek, melyek általában már a gyerekkorban is megmutatkoznak. Ez alól én sem voltam kivétel. Természetesen, magam is sokfélét gyűjtöttem; bélyeget, ásványokat, rovarokat, később könyvritkaságokat, néha egy-egy, szakmámhoz kötődő régi műtárgyat és sokféle…

Tovább

Zoltán Tamás

Egy egyedülálló ötvös mesterségtörténeti gyűjtemény megálmodója

Zoltán Tamás ötvös iparművész Fiatal korában keramikusnak készült. Édesapja mérnökként dolgozott egy porcelángyárban, ahol nyaranta szünidős diákmunkában dolgozott. Ott szerette meg a kaolin engedelmes anyagát és ez késztette arra, hogy a Képző– és Iparművészeti Gimnázium kerámia szakára…

Tovább
süti beállítások módosítása